Kalibracja kamer samochodowych


kalibracja kamer adasW nowoczesnych pojazdach montuje się zaawansowane technologicznie systemy, które mają poprawić komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Takie rozwiązania stosuje się nie tylko w modelach klasy premium, gdyż powoli stają się w standardem nawet w podstawowych wersjach auta. Jednym z takich udogodnień jest kamera ADAS, czyli Advanced Driver Assistance Systems. Zadaniem tego systemu jest ostrzeganie kierowcy przez zagrożeniem na drodze oraz skrócenie czasu reakcji. Prawidłowa kalibracja kamer ADAS pozwala na bieżąco monitorować trasę poprzez rozpoznawanie znaków, kolizji czy sytuacji na drodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, samochód może automatycznie zahamować, zmienić światła czy uruchomić asystenta parkowania.

Kalibracja kamer samochodowych – Gdańsk

Żeby system należycie spełnił swoją funkcję, musi być odpowiednio ustawiony i indywidualnie dopasowany do konkretnego pojazdu. Kalibracja kamer ADAS jest więc koniecznością, aby mieć prawność, że w razie zagrożenia, samochód prawidłowo zareaguje. Ze względu na to, że ADAS jest nowoczesnym urządzeniem, wymaga doskonałej znajomości jego działania oraz użycia odpowiedniego sprzętu kalibrującego. W naszym zakładzie kalibracja kamer samochodowych przeprowadzana jest profesjonalnie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

  • Jako jedna z nielicznych firm na rynku, posiadamy odpowiednie kompetencje i narzędzia, aby przeprowadzić profesjonalną kalibrację kamer samochodowych.
  • Wykonujemy kalibrację kamer ADS we wszystkich modelach aut osobowych i ciężarowych.
  • Wykorzystujemy nowoczesne urządzenia pomiarowe i kalibrujące, dzięki czemu jesteśmy w stanie precyzyjnie ustawić funkcje systemu.
  • Korzystamy z różnych metod kalibracji kamer samochodowych, dobierając je do rodzaju systemu oraz jego parametrów.

Każda kalibracja kamer ADAS jest poprzedzona wnikliwą diagnostyką, która pozwala na dobór odpowiednich metod i narzędzi.

Kalibracja ADAS – Gdynia

Specjalizujemy się w naprawach szyb, a jedną z naszych usług jest profesjonalna kalibracja kamer samochodowych. Działamy na terenie całego Trójmiasta, dlatego z naszych usług korzystają klienci z Gdyni, Gdańska oraz okolicznych miejscowości. Tylko prawidłowa kalibracja kamer ADAS może zagwarantować poprawne działanie systemu. Zalecamy więc wykonanie takiej usługi nie tylko w momencie wykrycia usterek w działaniu kamery, ale także po każdej naprawie zawieszenia, geometrii kół czy wymianie szyby.

Zapraszamy do współpracy!